Country v podání Gymplerů


V současné době hraje country kapela Gympleři Vsetín moderní i tradiční country (americká country 70. a 80. let) s důrazem na vícehlasé vokály. Kapela disponuje asi dvacítkou písní, jež se dají charakterizovat jako původní tvorba - tvoří ji americké country melodie s českými texty vlastními i četnými přáteli z širšího okolí kapely dodanými.


Skupinu Gympleři můžete potkat na festivalech, přehlídkách, soutěžích či dostaveníčkách, vystupují také na četných country bálech, zábavách a slavnostech v okolí Vsetína (blízkém, jindy širokém až dalekém).


Zkoušky kapely probíhaly původně v garáži k těmto účelům uzpůsobené, ovšem se zvyšujícím se počtem členů rostla také potřeba větších prostor. Dobrá věc se podařila a Gympleři nyní zkoušejí v prostorách bývalé keramické dílny ve Vsetíně-Rokytnici.

 

Historie kapely


Gympleři vznikli začátkem roku 1998. Název je pozůstatkem původní kapely působící v letech 1993 - 1995 na vsetínském gymnáziu, jež se však s odchodem členů na vysoké školy rozpadla.


Po dvou letech nečinnosti, na jaře 1998, dávají Martin Kožich (zpěv, 5-ti strunné banjo, kytara, kapelník) a Martin Mrlina (zpěv, 12-ti strunná kytara) dohromady novou sestavu. Dalšími zakládajícími členy jsou Helenka Kusalová (zpěv), po půlroce vystřídaná Boženkou Tomečkovou (zpěv), Lenka Lamošová (zpěv, housle, rytmika), Daniel Káčer (zpěv, kontrabas, foukací harmoniky) a Jiří "George" Pekař (zpěv, kytara). Za mixpultem o zvuk pečuje Radka Lamošová.


V létě 1999 kapelu opouští George, místo něj začíná působit Radim "Sinkler" Barbořík (zpěv, steelkytara). K další změně dochází v zimě - odchází houslistka Lenka Lamošová a zvukařka Radka Lamošová.


V listopadu 2000 přichází do kapely zpěvačka Petra Dvořáková, sólový kytarista Josef "Pepíno" Kamenčák (ex Problém Újezd) a občas svým basem doplňuje vokál Petr Langer. Odchází zpěvačka Boženka Tomečková.


V březnu 2001 končí spolupráce se sólovým kytaristou Pepínem. S Gymplery začíná zpívat Katka Minarčíková.


V září 2001 dochází k posílení formace a radikální změně stylu a repertoáru. Do kapely přichází zpěvák a kytarista Vlastimil Fiala a jeho bratranec bubeník Libor Fiala. Zvuk se díky bicím a piánu přibližuje moderní country (americká country 80. let), základním pilířem je i nadále sborový zpěv.


V červnu 2002 k již tak dosti početné sestavě přichází zvukař Jaroslav "Sady" Koutný. Dalším přelomem byl konec roku 2003 - z kapely odchází Sinkler a na jeho místo nastupuje houslista a mandolínista Michal Burda. Mění se také doprovodná kytara - tu začíná obsluhovat Vlasťa a Martin Mrlina se načas ujímá kytary elektrické - později se věnuje výhradně zpěvu.

 

Druhá polovina roku 2005 je ve znamení hledání nového "člověka" na post basisty poté, co dlouholetý člen kapely - Dan Káčer - ohlásil svůj odchod. Intenzivní hledání vyústilo v angažování Jany "Skypi" Skýpalové (t.č. kapela Hrachokout). Na počátku roku 2006 se do kapely navrací (po cca dvouleté absenci) Radim "Sinkler" Barbořík obsluhující "steelkytaru", čímž se počet členů včetně zvukaře ustálil na sympaticky kulaté desítce. 

 

Počátkem roku 2007 odchází Vlasťa Fiala, dlouholetý to kytarista, a na jeho místo nastupuje René Mikulenka (taktéž kytarista a dříve člen skupiny Hrachokout).

 

 


Poslechnout kapelu si můžete zde:(klikni)
  www.myspace.com/gympleri
 
Webová stránka kapely: 

www.gympleri.cz

 

 


Kontakt

Organizátoři:

Ing.Marek Netolička
GSM 775 554 007 m.netolicka@melesy.cz
Václav Grossmann
GSM 775 554 008 info@melesy.cz


Veselka Petr
724 858 777