vinosd.cz

Přátelé Vína,

  Chceme Vás seznámit s jedinečnými italskými víny jižní Apúlie. Tento region je znám krásnými plnými víny. Tradiční místní odrůdy jako Negroamaro, Malvasia Nera se různě kupážují a vznikají poklady červených vín pod názvem subregionů tamních měst (Copertino, Salice Salentino, Leverano…). Starodávná odrůda Primitivo je specialitou Mandurie. 

  Pod čarou silnice, která spojuje města Taranto a Brindisi pochází to „nej“ z jižní Apúlie. Scelováním odrůd místních se světovými (Merlot, Cabernet Sauvignon, Shiraz) vznikají velice delikátní vína.Z vinařství ANGELO ROCCA & FIGLI založeném v roce 1880 pocházejí vína pro každodenní konzumaci, vína kvalitní pro příjemné posezení a vrcholem produkce jsou ročníková ROCCA 2000 a TORRICELLE 1997 (vysoce ceněná odborníky).


 

1.jpg 

 

 

 

Vinařství Angelo Rocca Figli

Rocca 1880

Rodina Rocca působí ve vinařství od r. 1880, kdy předchůdce Francesco založil „Vinicola Rocca“ a provozoval obchod se sudovými víny. Zkušenosti zrály po 4 generace, kdy od počátku vývoje firmy pokračuje neutuchající hluboká vášeň pro zrající vína, společně se službami a výtečným poměrem kvalita/cena. Investice nedávných let vyústily v akvizici prestižní farmy v Apúlii a postavení nového vinného sklepa v Agrate Brianza, vybaveného těmi nejmodernějšími technologiemi pro proces výroby a lahvování vína. Během let se naše víno stalo oceňovaným a uznávaným na nejvýznamnějších trzích Evropy,  Ameriky a Asie.

Rodinná historie

Na konci 18.století se Francesco Rocca iniciativně pustil do obchodování se sudovým vínem. V roce 1936 jeho syn Angelo rozšířil produkci skrze postavení sklepa v Nardò (Apúlie). V šedesátých letech 20. století byla koupena 1. stáčecí lahvová linka, a tím začala distribuce produktů pod značkou Rocca. Ernesto Rocca (vnuk zakladatele) společně se svými syny Paolem, Marcem, Lucou a Matteem – každý sdílící povinnosti a zodpovědnost – dnes řídí rodinný obchod, což zahrnuje vedení a rozvoj vinařské firmy společně s klusáckou koňskou farmou.